MetalAPI
XAU3.990,93−%0,16XAG54,052+%0,17XPT1.555,12+%0,09XPD1.052,45−%0,06XCU6,4965+%0,17WTI101,73−%0,48BRENT110,33−%0,36EUR1,121835−%0,00GBP1,337878+%0,01JPY0,0063651−%0,17CHF1,212967−%0,07TRY0,020096−%0,00BTC80.179,16+%0,18ETH2.330,61+%0,18

Çapraz kurlar

Başlıca dövizler arasındaki canlı kurlar ile desteklediğimiz tüm para birimleri cinsinden değerli metal ve kripto fiyatları. Grafik, yıllık geçmiş ve çevirici için bir hücre seçin.

Güncellenme: 26 Eki 2026 00:35 UTC

Başlıca döviz çapraz kurları

Her hücre, satırdaki para biriminin 1 biriminin sütundaki para birimi cinsinden değerini gösterir.

Tüm para birimlerinde değerli metaller

Troy ons başına spot fiyatlar ve gram altın fiyatı.

Para birimiXAUXAGXPTXPDGram altın
ABD doları USD3.990,9354,051.555,121.052,45128,31
Euro EUR3.557,5048,181.386,22938,15114,38
İngiliz sterlini GBP2.983,0340,401.162,37786,6695,91
Japon yeni JPY627.005,038.491,90244.320,23165.347,7920.158,68
İsviçre frangı CHF3.290,2244,561.282,08867,67105,78
Kanada doları CAD5.591,8075,732.178,911.474,62179,78
Avustralya doları AUD5.675,5776,872.211,551.496,71182,47
Çin yuanı CNY26.581,99360,0210.358,007.009,95854,63
Hindistan rupisi INR378.898,895.131,65147.642,6299.919,6012.181,88
Türk lirası TRY198.589,382.689,6177.382,7952.370,106.384,80
Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi AED14.658,29198,535.711,783.865,54471,27
Suudi Arabistan riyali SAR14.965,99202,695.831,683.946,69481,17
Rus rublesi RUB323.825,194.385,75126.182,4785.396,0910.411,22
Brezilya reali BRL20.140,23272,777.847,895.311,19647,52
Meksika pesosu MXN74.614,211.010,5429.074,3519.676,552.398,90
Güney Afrika randı ZAR66.337,04898,4425.849,0417.493,772.132,79
Güney Kore wonu KRW5.279.521,4871.503,652.057.230,531.392.265,06169.740,56
Singapur doları SGD5.101,4469,091.987,841.345,30164,01
Hong Kong doları HKD31.299,59423,9112.196,278.254,031.006,31
Pakistan rupisi PKR1.104.772,7714.962,58430.488,31291.340,1435.519,27
Mısır lirası EGP220.625,752.988,0685.969,5458.181,327.093,28
Yeni Zelanda doları NZD7.002,1294,832.728,461.846,53225,12
Yeni Tayvan doları TWD129.988,581.760,5150.651,6534.279,354.179,23
Tayland bahtı THB134.693,891.824,2452.485,1335.520,194.330,51
Malezya ringgiti MYR16.286,99220,586.346,424.295,05523,64
Endonezya rupisi IDR72.267.760,44978.764,5628.160.022,4219.057.764,602.323.462,45
Filipinler pesosu PHP253.990,773.439,9598.970,6366.980,028.165,99
Vietnam dongu VND103.035.211,681.395.466,1640.148.938,5227.171.463,433.312.658,98
Bangladeş takası BDT493.740,016.687,01192.391,87130.204,4115.874,11
Sri Lanka rupisi LKR1.325.026,8517.945,61516.313,02349.423,4542.600,60
Norveç kronu NOK37.197,18503,7814.494,349.809,291.195,92
İsveç kronu SEK39.615,91536,5415.436,8310.447,131.273,68
Danimarka kronu DKK26.591,27360,1410.361,617.012,40854,93
Polonya zlotisi PLN15.656,37212,046.100,704.128,75503,36
Çek korunası CZK86.536,591.172,0233.720,0522.820,602.782,22
Macar forinti HUF1.303.631,7317.655,85507.976,15343.781,3341.912,73
Romen leyi RON19.015,98257,547.409,815.014,71611,38
İzlanda kronu ISK485.616,366.576,99189.226,39128.062,1215.612,93
Sırp dinarı RSD418.656,125.670,10163.134,51110.404,0013.460,11
Ukrayna grivnası UAH180.384,812.443,0670.289,1647.569,365.799,51
Kazakistan tengesi KZT1.806.454,5624.465,87703.907,25476.380,9758.078,86
Gürcistan larisi GEL10.363,24140,364.038,172.732,90333,19
Azerbaycan manatı AZN6.786,0791,912.644,271.789,56218,18
Katar riyali QAR14.526,99196,755.660,623.830,92467,05
Kuveyt dinarı KWD1.238,0716,77482,43326,4939,80
Bahreyn dinarı BHD1.500,5920,32584,72395,7248,25
Umman riyali OMR1.534,5020,78597,94404,6649,34
Ürdün dinarı JOD2.829,5738,321.102,58746,1990,97
Yeni İsrail şekeli ILS12.413,79168,134.837,193.273,65399,11
Fas dirhemi MAD39.162,68530,4015.260,2210.327,611.259,11
Nijerya nairası NGN5.290.848,2071.657,052.061.644,131.395.252,03170.104,72
Kenya şilini KES518.167,927.017,85201.910,51136.646,3016.659,49
Gana sedisi GHS46.580,34630,8618.150,6012.283,721.497,59
Arjantin pesosu ARS6.099.190,6582.604,912.376.624,721.608.420,39196.093,53
Şili pesosu CLP3.929.929,8553.225,341.531.345,541.036.363,62126.350,18
Kolombiya pesosu COP12.548.521,56169.951,974.889.685,893.309.176,44403.444,34
Peru solü PEN13.698,87185,535.337,933.612,53440,43

Başlıca para birimlerinde kripto paralar

Çapraz kurlar nasıl hesaplanır

MetalAPI'deki her fiyat ABD dolarına karşı tutulur. Çapraz kur bunlardan ikisinin oranıdır: EUR/TRY, EUR/USD kurunun TRY/USD kuruna bölünmesiyle; TL cinsinden altın fiyatı ise dolar cinsinden altın fiyatının TRY/USD kuruna bölünmesiyle bulunur.

Her iki fiyat da canlı bankalar arası piyasa ve borsa akışlarından gelir, yedek olarak merkez bankası referans kurları kullanılır; bu yüzden piyasalardan biri hareket ettiğinde çapraz kur da değişir. API aynı hesaplamayı her baz para birimi için yapar: base=EUR veya base=XAU girdiğinizde tüm kurlar o birim cinsinden döner.